پنجشنبه 26 مهر 1397  
در نیمه اول اردیبهشت کتابخانه های شهرستان درمیان میزبان برنامه های متنوع فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان درمیان در نیمه اول اردیبهشت ماه سال جاری، میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی بودند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کلاس کاردستی، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب، جلسات قصه گویی و نمایشگاه کتاب از جمله برنامه های فرهنگی برگزار شده در کتابخانه های عمومی شهرستان درمیان در نیمه اول اردیبهشت ماه جاری بود.
معرفی و جمع خوانی کتاب «قصه های کوچک برای بچه های کوچک » در کتابخانه شهید رجایی طبس مَسینا
کتاب «قصه های کوچک برای بچه های کوچک» نوشته شکوه قاسم نیا با حضور کودکان و نوجوانان در کتابخانه شهید رجایی طبس مسینا معرفی و جمع خوانی شد.
این کتاب، حاوی 17 قصه ساده و مصور است. کودکان به راحتی این قصه ها را درک می کنند و به دلیل جذابیت تصاویر، برای آنان لذت بخش است.
معرفی و جمع خوانی کتاب «داستان هایی از زندگی امام رضا(ع)» در  کتابخانه شهید رجایی
کتاب «داستان هایی از زندگی امام رضا(ع)» از مجموعه مژده گل با حضور کودکان در کتابخانه شهید رجایی طبس مسینا معرفی و جمع خوانی شد.
مجموعه داستانی «مژده گل» در بردارنده داستان های کوتاهی از چهارده معصوم (علیهم السلام) برای گروه سنی کودک و نوجوان است که به قلم محمود پور وهاب و مجید ملا محمدی به چاپ رسیده است.
نمایشگاه کتاب ویژه میلاد امام زمان(عج) در کتابخانه امام حسین(ع) روستای بورِنگ
به مناسبت میلاد باسعادت حضرت مهدی(عج) نمایشگاهی با همین موضوع در کتابخانه عمومی امام حسین(ع) روستای بورنگ برگزار شد. این نمایشگاه با هدف آشنایی مراجعان با زندگانی و سیره امام زمان(عج) و مبحث انتظار و ترویج و توسعه فرهنگ مهدوی برپا شده است.
اجرای طرح «یک روز در کتابخانه» به همت کتابخانه علامه امینی قُهِستان
کتابخانه علامه امینی با همکاری مهد شکوفه های نور قهستان، طرح آموزش کاردستی، جلسه قصه گویی و سرگرمی در کتابخانه را برگزار کرد.
در این برنامه که به مناسبت میلاد امام زمان(عج) برگزار شد، ابتدا به کودکان نحوه ساخت کاردستی گل نرگس آموزش داده شد و در ادامه کتاب «داگلی بغلی و خواب پر ماجرا» برای آنان قصه گویی شد. این کتاب از مجموعه کتاب‌های پرفروش و موفق «داگلی بغلی» نوشته دیوید ملینگ است. داگلی، خرسی دوست داشتنی است که خالق ماجراهای آموزنده برای کودکان می‌شود. خواندنش این کتاب برای کودکان جذابیت‌های زیادی دارد. در این داستان، کودکان با  چالش مواجه شده و یاد می‌گیرند به جای اعتراض کردن، به راه‌حل‌های کاربردی فکر کنند.
معرفی و جمع خوانی کتاب «مادر مادر است» در کتابخانه شهید باهنر گَزیک
این کتاب، نوشته شانکار و ترجمه بهروز غریب پور است که پولاک بیسواس آن را تصویرگری نموده و انتشارات کانون پرورشی کودکان و نوجوانان آن را به چاپ رسانده است. در این کتاب می خوانیم: سنجاب کوچولویی روزی در بالای درخت به همراه مادرش مشغول خوردن فندق است که با شیطنت راوی مادر پا به فرار می گذارد؛ اما سنجاب کوچولو با فندق به پایین درخت می افتد و اسیر راوی بدجنس می شود. راوی آن را به خانه می برد و در قفس  زندانی می کند. مادر سنجاب دائما پشت پنجره می آید و با صداهایی بچه خود را صدا می کند؛ اما راوی فقط نظاره گر این اتفاقات است تا اینکه یک شب می گذرد و دل راوی کم کم به حال بچه سنجاب می سوزد. صبح، راوی تصمیم می گیرد تا بچه سنجاب را در جنگل به آغوش مادرش باز گرداند.
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 429
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما