پنجشنبه 26 مهر 1397  
1397/2/18 سه‌شنبه در هفته سوم اردیبهشت ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند، در هفته سوم اردیبهشت ماه برنامه های فرهنگی متنوعی اجرا کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی الغدیر، عبدالکریم اشراق بیرجندی، شهدای باقریه، استاد سعیدی، محمدعلی کریم پور و شهید مرتضی حاجی آبادی شهرستان بیرجند برنامه هایی از قبیل نمایشگاه کتاب، نشست کتاب خوان، نشست جمع خوانی و معرفی کتاب برگزار کردند.
نمایشگاه کتاب «منتظر القائم» در کتابخانه الغدیر
همزمان با فرارسیدن نیمه شعبان و میلاد مسعود حضرت مهدی(عج)، نمایشگاه کتابی مشتمل بر بیست عنوان کتاب با موضوع زندگانی آن حضرت در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت. یکی از این کتابها با عنوان آشتی با امام زمان(عج) درحضور اعضای فعال و علاقمند معرفی و توضیحاتی در مورد آن داده شد.
چهاردهمین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان بیرجند درکتابخانه الغدیر
در این نشست، شش نفر به معرفی کتاب مورد علاقه خود پرداختند که به شرح ذیل می باشد:
«امام مهدی(عج) موجود موعود» نوشته آیت الله جوادی آملی/ ارائه توسط: شقایق یعقوبی، «انتظار، بایدها و نبایدها» نوشته ابراهیم شفیعی سروستانی/ ارائه توسط: ناهید اسماعیلی (کتابدار)، «آشتی با امام زمان(عج)» نوشته محمدشجاعی/ ارائه توسط: زهرا محمودی، «قیام و انقلاب مهدی» نوشته شهید مرتضی مطهری/ ارائه توسط: سمانه دادرس مقدم (کتابدار)، «مبانی معرفتی مهدویت» نوشته اصغر طاهرزاده/ ارائه توسط: محمد علیزاده (کتابدار) و «امامت و مهدویت» صافی گلپایگانی/ ارائه توسط: آیدا جمالی.
نمایشگاه تازه های کتاب در کتابخانه عبدالکریم اشراق بیرجندی امیر آباد
نمایشگاهی با هدف معرفی و آشنایی بیشتر اعضاء کتابخانه با کتب جدید منتشر شده تحت عنوان تازه های کتاب در کتابخانه عبدالکریم اشراق بیرجندی دایر شد. تعدادی از عناوین کتبی که در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته شده به شرح ذیل می باشد: همدم خاطره ها، حاجی صلواتی، مثل خوشه های انگور، رویای دونده، خودآموز تصویری ورد، اکسل و پاورپوینت، یلدا، زنگ آشپزی و ....
شانزدهمین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان بیرجند در کتابخانه شهدای باقریه
در این نشست، شش نفر به معرفی کتاب مورد علاقه خود پرداختند که به شرح ذیل می باشد:
«مثل ماه شب چهارده» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی/ ارائه توسط: مرضیه پروانه، «از طرف آبری؛ با عشق» نوشته سوزان لافلور/ ارائه توسط: بهاره نخعی زاده، «شیشه های شکسته» نوشته طاهره ایبد/ ارائه توسط: زهرا طالبی، «رؤیای دونده» نوشته وندلین ون درانن/ ارائه توسط: معصومه طالبی، «لالایی برای دختر مرده» نوشته حمیدرضا شاه آبادی/ ارائه توسط: حوریه سبزی و «دختر لوتی» نوشته شهریار عباسی/ ارائه توسط: سهیلا کاووسی بنمرود.
نشست معرفی و جمع خوانی «زایو» در کتابخانه شهدای باقریه
کتاب «زایو» نوشته مصطفی رضایی، از سری کتاب های معرفی شده در طرح کتاب خوان ماه، در کتابخانه شهدای باقریه و با حضور مسئول کتابخانه و جمعی از اعضا جمع خوانی شد.
کتاب «زایو»، کتابی است علمی تخیلی که حوادث این کتاب، سال 1420 هجری شمسی را روایت می کند که در آن سال، بیماری وحشتناکی به نام «زی.اُ» یا «زایو» سراسر دنیا را فراگرفته و نیمی از جمعیت زمین مرده اند. از جانب فلسطین به ایران گزارشی مبنی بر وجود آزمایشگاه مشکوکی در اعماق زمین در فلسطین می رسد، دکتر علی پارسا محقق و میکروب شناس برای یافتن سرنخ و نجات ساکنان زمین به آنجا می رود؛ اما در طول مسیر با اتفاقات عجیبی روبرو می شوند که این کتاب را خواندنی تر می کند.
تقدیر از اعضای معلم کتابخانه استاد سعیدی به مناسبت روز معلم
در مراسمی که در تاریخ 15 اردیبهشت در کتابخانه استاد سعیدی برپا شد، از دو تن از اعضای معلم کتابخانه،  خانم قادری و آقای رحیمی، تجلیل و هدایایی به ایشان تقدیم شد.
نمایشگاه کتاب به مناسبت گرامیداشت هفته معلم در کتابخانه محمدعلی کریم پور
به مناسبت فرارسیدن هفته معلم، نمایشگاه کتابی با همین موضوع در کتابخانه محمدعلی کریم پور برپا شد. عناوین برخی از کتابهای به نمایش درآمده، عبارتند از:  جلوه های معلمی استاد مطهری، صد گفتار، فرهنگ مطهر، معلم چراغ جهان افروز و ...
قصه گویی وجمع خوانی کتاب «دیو دیگ به سر» در کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی
کتاب «دیو دیگ به سر» نوشته فرهاد حسن زاده از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، توسط تعدادی از اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی شهرستان بیرجند معرفی و قصه گویی شد.
داستان، زبان ویژه ای دارد که مناسب مخاطب گروه سنی پیش دبستانی و دبستان است و او را درگیر می کند. داستانی که هم خنده دار و هم ماجراجویانه است و کودکان ضمن مطالعه این کتاب، بازی می کنند و سرگرم می شوند. داستان «دیو دیگ به سر» داستان بز بازیگوش سمندر، چوپان روستا است که سرش را برای خوردن سبزی آش چسبیده به دیگ وارد آن کرده؛ ولی دیگر نمی تواند سرش را از دیگ بیرون بیاورد و ...
کارگاه آموزشی «چشمه معرفت» در کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی
کارگاه آموزشی با عنوان «چشمه معرفت» با حضور «حسینی»، کارشناس مشاوره در کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی شهرستان بیرجند برگزار شد.
هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی که در قالب سلسله نشست هایی برگزار می شود؛ آموزش سبک زندگی اسلامی- ایرانی، آموزش مباحث اخلاقی پیرامون خانواده، نوجوانان و جوانان، آموزش فاکتورهای گوناگون برای داشتن یک خانواده ایده آل، کسب مهارت های ارتباطی و مهارت های زندگی به منظور بالابردن کیفیت زندگی می باشد.
در اولین جلسه از این کارگاه، پیرامون مبحث احترام به اعضای خانواده به ویژه مادر با هدف ایجاد صمیمیت میان اعضای خانواده، بحث و گفتگو شد. این کارگاه آموزشی، به مدت 10 جلسه، پنج شنبه ها در کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی برگزار می شود.
هفدهمین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان بیرجند در کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی
در این نشست، شش نفر به ارائه کتابهایی که قبلاً خوانده بودند پرداختند که به شرح ذیل می باشد:
«بهترین قصه های ملا نصرالدین: کلک مرغابی» نوشته مهروش طهوری/ ارائه توسط: سهیل خزاعی، «بهترین قصه های ملا نصرالدین: مرغ های دانشمند» نوشته مهروش طهوری/ ارائه توسط: علیرضا چوپانی، «شیر کتابخانه» نوشته میشل نودسن/ ارائه توسط: مهدی علی پور، «آدم کوچک و خواب های بزرگ» نوشته محمدهادی محمدی/ ارائه توسط: علی غلامی، «بهترین قصه های ملا نصرالدین: خدمتگزار کلم» نوشته مهروش طهوری/ ارائه توسط: الیاس عباسی و «مراقب باش در خانه» نوشته کلیر لیولین، انتشارات تیمور زاده/ ارائه توسط امیرحسین فنودی.
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 576
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما