پنجشنبه 26 مهر 1397  
1397/2/17 دوشنبه در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی مطرح شد؛ استمرار شاداب سازی کتابخانه های عمومی سراسر استان در سال 97 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی در نخستین جلسه شورای اداری این اداره کل در سال 97 در روز یکشنبه 16 اردیبهشت، بر استمرار شاداب سازی و مناسب سازی فضای کتابخانه ها در استان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، «محمدرضا رضایی» در جمع رؤسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها و کارشناسان ستادی گفت: پروژه های نیمه تمام و نیم درصد سهم کتابخانه ها از درآمد شهرداری ها در سال جدید باید با جدیت پیگیری شود.
وی افزود: هر شهرستان در سال 97 بایستی دو برنامه شاخص و خلاقانه فرهنگی در راستای اهداف کتابخانه ها انجام دهد.
راه اندازی کتابخانه سیّار روستایی برای روستاهایی با جمعیت کمتر از 1500 نفر، اجرای طرح «کوله کتاب» با همکاری انجمن حامی (انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی) و ساماندهی مرکز مبادله در شهرستان ها از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.
شایان ذکر است، جلسات شورای نماز و امر به معروف و نهی از منکر نیز با حضور رؤسای شهرستان ها و کارشناسان ستاد روز یکشنبه 16 اردیبهشت، در اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
«محمود حاجی» دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی استان در نخستین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر این اداره کل بر ضرورت عملیاتی کردن مصوبات این شورا تأکید کرد و گفت: جزوه ای توسط یکی از کارشناسان در خصوص «بایدها و نبایدهای تغذیه ای از منظر طب ایرانی- اسلامی» تهیه شده که به زودی بین کتابداران توزیع می شود.
راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی در کتابخانه ها از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود و در ادامه مصوب شد، یک دوره آموزشی نهج البلاغه برای کتابداران در ماه مبارک رمضان در هر شهرستان برگزار شود.
گفتنی است، تجهیز نمازخانه های کتابخانه های عمومی استان نیز موضوع مورد بحث در جلسه شورای نماز اداره کل کتابخانه های عمومی استان بود.
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1146
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما