پنجشنبه 26 مهر 1397  
1397/2/9 يكشنبه در هفته اول اردیبهشت ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان نهبندان کتابخانه های عمومی شهرستان نهبندان در هفته اول اردیبهشت ماه جاری، برنامه های مختلف فرهنگی برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، نشست نقد و بررسی کتاب، نشست کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای، نشست جمع خوانی، قصه گویی، شعرخوانی، مسابقه پرسش و پاسخ و معرفی کتاب در نماز جمعه از جمله برنامه های انجام شده توسط کتابخانه های عمومی شهرستان نهبندان بود.
نشست قصه گویی از کتاب «خاله سوسکه» در کتابخانه محتاج نهی
نشست قصه گویی از کتاب «خاله سوسکه» نوشته ناهید رشید، انتشارات شاد باش مهر در کتابخانه محتاج نهی برگزار شد.
این کتاب، درباره زندگی سوسک جوانی است که قصد ازدواج با آقای موش را دارد و زندگی آنها خود داستان های زیبایی می سازد.  این کتاب طوری نوشته و طراحی شده که خیلی جذاب و خواندنی می باشد.

نشست شعرخوانی از کتاب «حسنی و عید نوروز» به همت کتابخانه محتاج نهی
نشست شعرخوانی از کتاب «حسنی و عید نوروز» سروده جواد گرجی، انتشارات راقم در کتابخانه محتاج نهی برگزار شد.
این کتاب، درباره شعرهایی برای پسر بچه هاست که توسط دانش آموزان اجرا شد. شعرهایی کودکانه که کودکان را به سمت ادبیات فارسی سوق می دهد.

نهمین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان نهبندان در کتابخانه محتاج نهی
در این نشست، شش نفر به معرفی کتاب پرداختند که عبارتند از:
«خدا بود و دیگر هیچ نبود» نوشته شهید مصطفی چمران/ ارائه توسط: فاطمه عباسی (دانش آموز)، «چگونه کودکان و نوجوانان را به مطالعه علاقمند کنیم؟» نوشته ماشاالله کاربخش راوری/ ارائه توسط:ام البنین سموری (دانش آموز)، «قارچ شناسی» نوشته دکتر سیدمحمد اشکان/ ارائه توسط: زهرا رحمانپور (دیپلم )، «وسواس شناخت راههای درمان» نوشته علی محمد حیدری نراقی/ ارائه توسط: فاطمه زهرا اکبرزاده (دیپلم)، «بیماریهای زنان و درمانهای طبیعی» نوشته ناهید خورشیدی/ ارائه توسط: زهرا دادی (دیپلم) و «تلنگری برای یک انسان» نوشته ابراهیم نصیری/ ارائه توسط: نجمه حسینی (دیپلم).
نشست جمع خوانی از کتاب «فرهنگ نامه مشاغل» درکتابخانه باقرالعلوم(ع) شوسف
به مناسبت هفته مشاغل، نشست جمع خوانی از کتاب «فرهنگ نامه مشاغل» نوشته جمعی از نویسندگان، انتشارات نشر طلایی با حضور تعدادی از کودکان در کتابخانه باقرالعلوم(ع) شوسف برگزار شد.
فرهنگ نامه مشاغل که به ترتیب الفبایی تنظیم شده، به دنبال آن است که به نوجوانان یاری رساند تا با شناخت ویژگی ها، مطلوبیت ها و محدودیت های هر شغل و چگونگی اشتغال به آن و سایر عوامل، مسیر خود را برای انتخاب شغل مناسبی که در نظر دارند، هموار کنند. این فرهنگ نامه ۱۵۰ عنوان شغل را معرفی کرده است.

دهمین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان نهبندان در کتابخانه باقرالعلوم(ع)
در این نشست، شش نفر به معرفی کتاب پرداختند که عبارتند از:
«زایو» نوشته مصطفی رضایی کلورزی/ ارائه توسط: نسرین عزیزی (کتابدار)، «خر استثنایی» نوشته مهروش طهوری/ ارائه توسط: بنیامین محمدی (دانش آموز)، «آدم کوچک و خواب های بزرگ» نوشته محمدهادی محمدی/ ارائه توسط: شهریار براهویی (دانش آموز)، «داستان های موموشی» نوشته کلر ژوبرت/ ارائه توسط: امید نورمحمدی (دانش آموز)، «داستان هایی از زندگی امام رضا(ع)» نوشته محمود پوروهاب/ ارائه توسط: حسن خسروی (دانش آموز) و «مرغ های دانشمند» نوشته مهروش طهوری/ ارائه توسط: ابوالفضل مودی (دانش آموز).

مسابقه پرسش و پاسخ از کتاب های مرجع به همت کتابخانه باقرالعلوم(ع)
مسابقه پرسش و پاسخ از کتاب های مرجع با حضور کتابدار و تعدادی از اعضا در کتابخانه باقرالعلوم(ع) شوسف برگزار و با استقبال دانش آموزان پایه پنجم رو به رو شد.
در این مسابقه، کتابدار با طرح سه سؤال از بین کتاب های مرجع از شرکت کنندگان خواست تا پاسخ ها را پیدا کنند. هدف از این مسابقه، آشنایی اعضا با کتاب های مرجع و شیوه استفاده از آنها برای پژوهش بود که در نهایت به سه نفر به قید قرعه جوایزی اهدا شد.
معرفی کتاب در نماز جمعه به همت کتابخانه باقرالعلوم(ع)
کتاب «فرنگیس (خاطرات فرنگیس حیدرپور)» نوشته مهناز فتاحی، انتشارات سوره مهر روز جمعه 7 اردیبهشت 97 در حسینیه سیدالشهدای شوسف در جمع نمازگزاران معرفی و خلاصه آن ارائه شد.
کتاب «فرنگیس» شامل خاطرات فرنگیس حیدرپور از زنان غیور خطه گیلانغرب کرمانشاه است و یکی از آثار قابل تأمل در زمینه حضور تأثیرگذار زنان در دوران دفاع مقدس می باشد.
نشست جمع خوانی درکتابخانه باقرالعلوم شوسف
نشست جمع خوانی از کتاب «وقتی بارون می باره» نوشته غلامرضا حیدری ابهری، انتشارات جمال با حضور تعدادی از دانش آموزان ابتدایی به مناسبت ولادت امام سجاد(ع) در کتابخانه باقرالعلوم(ع) برگزار شد.
کتاب «وقتی بارون می باره» برگرفته از دعای نوزدهم صحیفه سجادیه است که مطالعه آن می تواند گامی کوچک به دنیای بزرگ صحیفه سجادیه باشد.
نشست نقد و بررسی کتاب«سوران سرد» به همت کتابخانه باقرالعلوم(ع)
نشست نقد و بررسی کتاب «سوران سرد» نوشته جواد افهمی، انتشارات سوره مهر با حضور 10 نفر از خواهران در کارگاه آموزشی مشبک در پایگاه بسیج خواهران شوسف برگزار شد.
رمان «سوران سرد» در مورد سربازانی است که در منطقه غرب کشور در دو پایگاه در حال خدمت هستند. کل منطقه و این دو پایگاه در معرض خطر سقوط است و در همین حال، یکی از دو پایگاه سقوط می کند و در پایگاه دیگر هم، یک جاسوس پیدا می شود که شروع به جاسوسی برای شبکه ضد انقلاب و گروه کوموله می کند...

یازدهمین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان نهبندان در کتابخانه برکت شهید یوسفی روستای دِهِک
در این نشست، هشت نفر از دانش آموزان عضو کتابخانه به معرفی کتاب پرداختند که عبارتند از:
«درس هایی از قرآن کریم» نوشته محمد نورالدین/ ارائه توسط: امیر احسان مقری (دانش آموز)،«دایناسورها» نوشته عرفان خسروی/ ارائه توسط: امید کریمی (دانش آموز)، «باتلاق» نوشته علی باباجانی/ ارائه توسط: حمید مقری (دانش آموز)، «داستان های موموشی» نوشته کلر ژوبرت/ ارائه توسط: محمدمهدی شیخی (دانش آموز)، «یک عکس زیبا» نوشته علی باباجانی/ ارائه توسط: عارفه محمودی (دانش آموز) و «بوی گل» نوشته علی باباجانی/ ارائه توسط: فاطمه زهرا مقری (دانش آموز) .
نشست قصه خوانی از کتاب «داستان های موموشی» در کتابخانه برکت شهید یوسفی دهک
نشست قصه گویی از کتاب «داستان های موموشی» نوشته کلر زوبرت، انتشارات دانش نگار برگزار شد.
این کتاب، مجموعه ۵ داستان کوتاه درباره موش کوچولویی است به نام موموشی. موموشی با مامان و بابا موشی زندگی می کند، او هر بار در لابلای ماجرایی که برایش پیش می آید، تجربه ای جدید به دست می آورد. او تمثیلی از یک کودک است. گاه فکر می کند بزرگ شده و می تواند مستقل باشد؛ ولی هنوز به مادرش نیاز دارد یا زمانی که دلش می خواهد خیلی زود بزرگ شود و تجربه های جدیدی را کسب کند؛ ولی ننه موشی او را به شکیبایی دعوت می کند.
دوازدهمین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان نهبندان در کتابخانه برکت روستای چاهشَند
در این نشست، شش  نفر به معرفی کتاب پرداختند که عبارتند از:
«درسهایی از قرآن کریم» نوشته محمدنورالدین/ ارائه توسط: علیرضامقیمی (دانش آموز)، «شعرهای شیرین برای بچه ها» نوشته اسدالله شعبانی/ ارائه توسط: مصطفی مقیمی (دانش آموز)، «عقیل و آهن سرخ» نوشته مژگان شیخی/ ارائه توسط: ابوالفضل ایمانی پور (دانش آموز)، «گنجشک و سیب شیرین» نوشته فریبرز لرستانی/ ارائه توسط: محمود اردونی (دانش آموز)، «نیکوکار ناشناس» نوشته سعید رزاقی/ ارائه توسط: رامین ایمانی پور (دانش آموز) و «مسافر غریب» نوشته مسلم ناصری/ ارائه توسط: امیرمحمد بارانی (دانش آموز).
نشست معرفی و نقد کتاب به همت کتابخانه برکت چاهشند
نشست معرفی و نقد کتاب «به خواب شیرین بروید» نوشته جواد ترکاشوند در مدرسه راهنمایی ثامن الائمه(ع) روستای چاهشند با حضور دانش آموزان عضو کتابخانه برگزار شد.
این کتاب به بررسی و تبیین علل بی خوابی و ارائه راهکارهایی جهت برخورداری از خواب راحت می پردازد.

ششمین  نشست کتاب خوان مدرسه ای شهرستان نهبندان به همت کتابخانه غلامحسین آسکُتی
ششمین نشست کتاب خوان مدرسه ای شهرستان نهبندان در دبیرستان شهید حسین مسافر روستای خوانشرف برگزار شد.
در این نشست، شش نفر از دانش آموزان به معرفی کتاب پرداختند که عبارتند از:
«میدان نبرد ذهن» نوشته جویس میر/ ارائه توسط: یاسر نوری زاده (دانش آموز)، «پیروزی برشب» نوشته ژ.کریستان/ ارائه توسط: مهدی قائمی زاده (دانش آموز)، «گندم از گندم بروید...» نوشته سیدحسن حسینی/ ارائه توسط: حسین اردونی (دانش آموز)، «وقتی با خود هستم» نوشته حمیدرضا رضازاده/ ارائه توسط: علیرضا احسانی مقدم (دانش آموز)، «باران دوشنبه» نوشته سیدعباس صحفی/ ارائه توسط: سبحان خوشاروئی (دانش آموز) و «چگونه کتاب بخوانیم؟» نوشته مارتیمر جی.آدلر/ ارائه توسط: محمدجواد اردونی (دانش آموز).

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 425
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما